Návod na vkládání obrázků do klubů na Okounu           (Aktualizace 23.12. 2018. Případné dotazy mi můžete napsat do vzkazníku na Okounu. junona)

Obrázek musí být uložen někde na internetu, aby se mohl zobrazit v klubech na Okounu. Obrázky je nejlepší mít ve formátu jpg nebo gif.  Název souboru by neměl obsahovat českou diakritiku, tedy měl by být bez háčků a čárek. Je spousta free obrázkových serverů, kam si ten obrázek můžeme nahrát. Nejznámější a nejpoužívanější vyšívačkami byl http://img.janforman.com, ale přidává od prosince 2018 do odkazů nepovolené atributy pro Okouna, které si obyčejná vyšívačka bez znalosti HTML kódu neumí z toho odebrat. A tak jsem nalezla nové weby na obrázky pro použití na Okounu vyšívačkami. První je https://postimages.org. Dalšími variantami s českým prostředím může být třeba https://imgbb.com nebo http://img24.cz.


https://postimages.org

 

1) Možno používat i bez zaregistrování se na server. Stiskněte tlačítko Vyberte obrázky a najděte si ve svém počítači obrázek, který chcete vložit. Lze vybrat i více obrázků najednou. Dále si můžete vybrat, jestli chcete ten obrázek zmenšit (Jestli ne, nechte přednastavenou volbu Neměnit velikost obrázku) a dále si můžete vybrat jak dlouho na Postimage obrázek zůstane, pokud chcete neomezenou dobu ponechte přednastavenou volbu No expiration.

2) Po vybrání obrázku se začne automaticky nahrávat  na internet. Trvá to různě dlouho podle velikosti obrázku a rychlosti připojení.

3) Až se objeví stránka s různými ukázkami kódů, zkopírujte ten, který je v políčku označený jako Náhled webu (mělo by to být v tom šestém řádku, na obrázku světlešedivý). Můžete použít tlačítko vedle kódu místo ručního kopírování, tato funkce vám to udělá automaticky a pak ho vložte do příspěvku na Okounu, kde musíte mít zaškrtnuté HTML. Po odeslání příspěvku uvidíte miniaturu obrázku, která je odkazem na větší obrázek, který se objeví po kliknutí na tuto miniaturu. Před odesláním příspěvku můžete použít okounskou funkci Náhled a zkontrolovat si,  zda je vše tak jak má být.


https://imgbb.com

1) Možno používat i bez zaregistrování se na server. Stiskněte tlačítko Začít nahrávat a najděte si ve svém počítači obrázek, který chcete vložit. Nesmí být větší jak 16 MB (rozlišení 800x600 pixelů bude zcela dostačující). Lze nahrávat i několik obrázků najednou.

2) V nově otevřeném podokénku budete vyzvané k tomu, jestli chcete obrázek ještě nějak upravit. Když ne, stiskněte tlačítko Nahrát  a počkejte, až se obrázek (obrázky) nahraje na internet. Trvá to různě dlouho podle velikosti obrázku a rychlosti připojení.

3) Když nahrávání dokončí, objeví se stránka s Kódy pro vložení, rozklikněte šipkou seznam všech kódů a zkopírujte ten, který je skrytý v HTML kódy na druhém místě  miniatura obrázku s odkazem na originál (na obrázku zvýrazněno modře, připraví se do textového okénka, odkud ho lze vykopírovat) a pak ho vložte do příspěvku na Okounu, kde musíte mít zaškrtnuté HTML. Po odeslání příspěvku uvidíte miniaturu obrázku, která je odkazem na větší obrázek, který se objeví po kliknutí na tuto miniaturu. Před odesláním příspěvku můžete použít okounskou funkci Náhled a zkontrolovat si,  zda je vše tak jak má být.


http://img24.cz

1) Možno používat i bez zaregistrování se na server. Stiskněte tlačítko Procházet a najděte si ve svém počítači obrázek (neregistrovaný uživatel může nahrávat jen po jednom), který chcete vložit. Obrázek nesmí být větší jak 25000 MB (rozlišení 800x600 pixelů bude zcela dostačující). Další nastavení pro obrázek si vyberte podle vlastního uvážení a Forma výstupu může zůstat na Standardní.

2) Poté stiskněte tlačítko Nahrát na IMG24  a počkejte, až se obrázek nahraje na internet. Trvá to různě dlouho podle velikosti obrázků a rychlosti připojení.

3) Až se objeví stránka s různými ukázkami kódů, zkopírujte ten, který je v políčku jako Náhled pro web (měl by to být ten třetí v pořadí, na obrázku zvýrazněný modře) a pak ho vložte do příspěvku na Okounu, kde musíte mít zaškrtnuté HTML. Po odeslání příspěvku uvidíte miniaturu obrázku, která je odkazem na větší obrázek, který se objeví po kliknutí na tuto miniaturu. Před odesláním příspěvku můžete použít okounskou funkci Náhled a zkontrolovat si,  zda je vše tak jak má být.